Fitness

Niektórzy lubią biegać na łonie natury, niektórzy lubią pływać. Coraz popularniejszy staje się natomiast fitness. Jest to bardzo przyjemny sposób na utrzymanie formy, gdyż ćwiczenia połączone są z zabawą i nawet tańcem. Fitness to nic innego jak ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w rytmie muzyki. W Polsce aerobik i fitness zaczęły zyskiwać na popularności w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Kobietą, która jako pierwsza zaproponowała tego typu formę ćwiczeń była Hanna Fidusiewicz – gimnastyczka. Ukończyła ona kurs instruktora aerobiku i otworzyła swój własny klub fitness w Polsce. Od tamtego czasu klubów tego typu zaczęło powstawać coraz więcej. Zyskały one także swoich wiernych fanów. Kobiety pokochały fitness. Jest to dla nich nie tylko możliwość utrzymania formy, pięknej sylwetki. Jest to także dla nich odskocznia od dnia codziennego. To tam mogą odpocząć od codziennych obowiązków, spotkać się z koleżankami, poplotkować. Forma tych ćwiczeń także jest bardzo przyjemna i nie nastawiona na bardzo duży wysiłek.