Masaż kręgosłupa Ursynów

Masaż kręgosłupa

Siedzący tryb życia i zażywanie małej ilości ruchu na co dzień to jedna z najczęstszych przyczyn bólu pleców. Wskazaniem do zajęcia się naszym kręgosłupem są również różnego rodzaju dolegliwości z nim związane, jak np. zwyrodnienia. W chorobach kręgosłupa oraz w przypadku bólu wywołanego nieprawidłowymi postawami ciała pomocny może okazać się masaż.

Masaż kręgosłupa Ursynów

Najpopularniejszą formą masażu jest klasyczny masaż pleców, który można wykonywać na poszczególnych odcinkach (lędźwiowym, piersiowym, szyjnym). Działa on przeciwbólowo i relaksująco, co stanowi prawdziwą ulgę po męczącym dniu. Efektywny głęboki masaż pleców ma za zadanie rozluźnić napięte mięśnie, poprawić krążenie krwi i limfy, a także zadbać o ogólne poczucie regeneracji ciała.

Masaż kręgosłupa działa kojąco na nasz układ nerwowy i poprawia ogólny wygląd naszej skóry. Masaż rehabilitacyjny pomaga wrócić do formy po przebytej chorobie lub kontuzji. Masaże wykonuje się u osób, które nie uskarżają się na nadciśnienie, osteoporozę, czy choroby nowotworowe.

Komfort i relaks

Mówi się, że prawidłowo wykonany masaż powinien boleć. Na pewno, by można było stwierdzić jego efektywność, odpowiednie ugniatanie pleców i kręgosłupa powinno trwać ok. 20 minut. Wykonywać masaż powinna osoba posiadająca kwalifikacje i wiedzę w tym zakresie, gdyż nieumiejętne wykonanie czynności może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Masaż kręgosłupa Ursynów jest w pełni bezpieczny, gdyż wykonywany przez prawdziwych profesjonalistów. Po masażu czujesz się jak nowo narodzony.